Home › Najlepszy sposób na utrzymanie porządku
06 Mar 2017

Najlepszy sposób na utrzymanie porządku

Odkurzanie centralne jest wspaniałym sposobem na utrzymanie porządku dla dużych domów i hoteli. System powinno się zrobić na etapie budowy domu, ze względu na wykorzystanie specjalnej instalacji. W starszych domach montowanie jest związany ze trudnymi zmianami wymagające wprowadzenie rur PCV w ściany i podłogi.

System odkurzania centralnego stanowi kilka elementów. System centralny odkurzania, inaczej jednostka ssąca, montuje się na stałe w garażu wraz ze pojemnikiem, w którym kumulują się zanieczyszczenia. System składa się z przewodów, dzięki czemu brud przemieszcza się punktów ssących do jednostki ssącej. Powinno się poprowadzić instalację w podłogach. Punkty ssące do doczepienia węża ssącego mają długość od 8 metrów, co umożliwia odkurzanie na dużych powierzchniach. Rozlokowanie musi być tak zaplanowane, aby mieć dostęp do odkurzania jak największej powierzchni za pomocą węża od odkurzacza.

Odkurzacz centralny ma więcej zalet niż wad. jest cichy oraz sprawnie usuwa pył. Rozwiązanie to jest idealne dla uczuleniowców. Przenośne odkurzacze wydychają wciągane powietrze w tym samym miejscu gdzie się sprząta, podczas gdy odkurzacz centralny pozbywa się zanieczyszczeń poza dom. Zanieczyszczenia mogą znowu znaleźć się w domu, bo filtr może przepuścić niektóre cząsteczki. Nie trzeba przenosić ciężarów - elastycznego węża podłącza się do jednostki ssącej i można swobodnie odkurzać. Najbardziej odczuwalną wadą odkurzacza centralnego jest cena. Najdroższym elementem całego systemu jest jednostka centralna.