Home › Dowiedz się jakie są możliwe powody gubienia włosów u pań i mężczyzn
21 Apr 2017

Dowiedz się jakie są możliwe powody gubienia włosów u pań i mężczyzn

Znacznie więcej ludzi ma do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów.

Najczęściej sami przyczyniamy się do powstania problemu, choć wystepują również bardziej poważne przyczyny takich sytuacji.

Grube, błyszczące i zdrowe włosy to marzenie każdego, niezależnie od płci.

Mężczyźni również przecież skupiają coraz większą uwagę do wizerunku. O ile dawne sposoby nie dadzą planowanego rezultatu i poprawy kondycji włosów, niezbędne będzie zdiagnozowanie przyczyny utraty włosów w większej, niż zbadana ilości.Przewaga pacjentów konsultujących problem utraty włosów u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej czy też dermatologa wskazuje na przyczynę łysienia nerwy, problemy hormonalne, schorzenia tarczycy albo niski poziom żelaza i mikroelementów. Przewaznie jako działanie niepożądane w działaniu innych przyjmowanych leków wskazane jest w ulotce znaczące wypadanie włosów. Taka informacja przekazana specjaliście dotycząca innych środków stosowanych przez chorego może mieć znaczenie dla ustalenia powodu i ustalenia metod leczenia i prewencji.

Podstawowymi przyczynami wypadania włosów u mężczyzn bywa osłabienie mieszków włosowych, często po 40 roku życia.

Sklasyfikowane jest to jako łysienie plackowate, czy też androgenowe.

U kobiet także zwykle utrata włosów to efekt łysienia na czubku głowy i nad czołem.

Jest to związane ze różnicami hormonalnymi, szczególnie w okresie menopauzy. Powodować je mogą również czynniki genetyczne, a także antykoncepcja hormonalna.

W gronie pań nadmierne wypadanie włosów może być wynikiem braku żelaza, zaburzeń hormonalnych w okresie ciąży i po porodzie czy też nerwów, choroby tarczycy..
Zobacz:
Profesjonalna propozycja stacji diagnostycznych