Home › Jak możemy stosować miód
25 Apr 2017

Jak możemy stosować miód

W środowisku pojawia się wiele produktów, które mogą być używane jak kosmetyki. Nie jest nawet potrzebne dodawanie do nich czegoś,bo same w sobie mają dobre walory.

Wśród nich najistotniejszy jest miód. Ciekły, stały, każdego gatunku, z dowolnych roślin, nadaje się idealnie do wykorzystania jako dodatek do dbania o urodę. W miodzie znajduje się wiele witamin, przeważnie witaminy A oraz witaminy E, które są popularnymi witaminami młodości. Są też przeciwutleniaczami, które tamują starzeniu się ciała. Poza nimi miód posiada składniki bakteriobójcze, więc może leczyć drobne wady skóry, ranki oraz trądzik, które poprawnie się goją. Aby czerpać z właściwości miodowego leku wystarczy tylko miodowy okład, czyli nałożenie naoczyszczoną twarz delikatniej warstwy płynnego miodu.

Maseczkę można wyczyścić po kwadransie lub zatrzymać na dłużej do przyjęcia. Już o poranku czuć będzie rezultaty.

Skóra będzie wyraźnie delikatniejsza, przyjemna w dotyku, promienna. Ponawianie zabiegu utrwali skutki.

Odmienną maseczką jest zmieszanie miodu z sokiem z cytryny lub z mlekiem. W takim przypadku okład trzebazostawić na skórze jedynie przez dziesięć minut. Podobnie, jak do twarzy, miód możemy użyć do pielęgnacji czupryny i dłoni, głównie suchych. Maska do dłoni polegarównież na naniesieniu miodu na skórę i owinięciu ich foliowymi rękawiczkami.

Tak muszą pozostać na noc bądź na trzydzieści minut, żeby dobrze wchłonąć lecznicze elementy.

Do miodu warto dodać też sok z cytryny albo płynną witaminę E. Przyśpieszy ona uzyskanie upragnionego efektu.

.