Home › Jakie są koszty wymiany klawiatury?
25 Apr 2017

Jakie są koszty wymiany klawiatury?

Dawniej naprawa kompa kojarzyła się z pozostawieniem oprzyrządowania w serwisie na kilka dobrych tygodni. Dzisiaj niektóre usterki naprawić można od ręki, a solidny lifting lub naprawa istotnego uszkodzenia trwa maksymalnie parę dni. Jest to połączone zarówno z większą wiedzą na temat maszyn, dostępnością punktów naprawczych i serwisów, a także pokaźniejszą przystępnością do podzespołów zamiennych.

Gdzie najporządniej naprawić notebooka, żeby nie zapłacić za naprawę jak za nowiutki sprzęt? Alternatyw jest kilka i każda z nich zależy nie jedynie od usterki, ale także innych parametrów danego oprzyrządowania. Jeśli w laptopie uszkodziła się na przykład klawiatura, to jest to naprawa, którą można zrobić od ręki. Dostępna niemalże w każdym serwisie czy punkcie naprawczym.

Niejednokrotnie klawisze do laptopa zdrapują się lub ewentualnie zacinają, warto je wymienić dla większego komfortu użytkowania klawiatury.

Czasami klawiatura ulegnie zalaniu i tutaj naprawa żąda odrobinę więcej czasu.

Należy sprzęt szczegółowo osuszyć oraz sprawić czy przypadkiem ciecz, jaka uszkodziła klawiaturę nie zasiała spustoszenia w innych częściach laptopa.

Jeżeli wszystko jest przyzwoicie, to klawisze do laptopa montuje się szybko, a sprawny technik zrobi to w kilkanaście minut. Punkt naprawy zależy również od wieku notebooka. Sprzęt, jaki jest jeszcze objęty gwarancją najprawidłowiej wysłać do autoryzowanego przez producenta serwisu. Należałoby pamiętać, że wszystkie naprawy robione na własną rękę pozbawiają kilkuletniej gwarancji. Jeśli tudzież sprzęt już stracił gwarancję wypada szukać polecanego i trafnego informatyka, który nie zedrze z nas milionów za drobną usterkę..
Źródło: fixation touchespourclaviers.fr