Home › Które zwierzę domowe jest najlepsze dla rodziny?
22 Apr 2017

Które zwierzę domowe jest najlepsze dla rodziny?

Większość dzieci w pewnym momencie swojego życia zaczyna marzyć o posiadaniu swojego zwierzaka domowego. Rodzice często zgadzają się, aby spełnić to marzenie, mając świadomość, że kilkulatek w towarzystwie zwierzątka rozwija się lepiej. Jeśli planujesz pojawienie się w domu nowego lokatora, dokładnie przemyśl, jaki pupil będzie najodpowiedniejszy.
Najbardziej pożądanym czworonożnym przyjacielem jest bez wątpienia pies. Maluchy uwielbiają psy, ponieważ są wyjątkowo skore do zabawy i można je uczyć sztuczek. Nie można jednak nie zauważyć, że oczekują również sporo czasu ze strony dziecka. Najlepsze są dla osób, które cenią sobie sportowy styl życia. Przed wyborem psa należy także dogłębnie przemyśleć wybór najlepszej rasy. Do niewielkiego mieszkania korzystniej jest wybrać drobnego pieska. Doskonałą alternatywą dla pieska jest oczywiście kot. Także można się z nim bawić i uczynić z niego domowego pupilka. Koty jednak są bardziej niechętne tresury. Może się zdarzyć, że zamiast zaprzyjaźnić się z dzieckiem będą wolały chadzać własnymi drogami. Rodzice, którzy nie bardzo chcą powiększyć swoją rodzinę o nowego członka, zwykle decydują się na pomysł kupienia rybek.

Niestety, takie zwierzaki nie są za bardzo interesujące dla kilkulatków.

Stanowią raczej element wystroju mieszkania niż domowego pupila. Jeśli nie masz za dużo miejsca w mieszkaniu pomyśl także o futrzakach mieszkających w klatkach. Maleńki chomik, energiczny królik czy puszysta świnka morska także mogą sprawić domownikom sporo radości.

Są jednocześnie mniej wymagające niż kot czy pies.

Nawet małe dziecko chętnie się nimi zaopiekuje..


Zobacz:
Profesjonalna propozycja stacji diagnostycznych