Home › Laptop czy stacjonarka? Co jest ciekawszym wyborem?
25 Apr 2017

Laptop czy stacjonarka? Co jest ciekawszym wyborem?

Każdy kto zastanawia się nad wyborem komputera powinien w pierwszej kolejności zastanowić się czy jest mu wymagany netbook.

Wbrew pozorom decyzja wcale nie jest taki bezproblemowy jakby się wydawało. Przede wszystkim powinno zastanowić się czy możliwość przenoszenia jest tak bardzo pożądaną cechą, że opłaca się pozwolić sobie na zmniejszenie opcji rozbudowy kosztem mniejszych wymiarów oraz sporo mniejszych opcji.
Najważniejszą kwestią jest fakt, że możliwość transportu laptopa to nie jedyne jego zalety. Dodatkowo mniejsze wymiary w większości przypadków również będą bardzo dobrą zaletą Jeśli chodzi o komputery stacjonarne to ich główną zaletą jest o wiele większa moc w porównaniu do laptopów.

Dodatkowo w większości przypadków można je naprawdę o wiele prościej rozbudować oraz są dużo tańsze niż opcje oparte o netbooki. Głównie rzecz biorąc jeżeli poszukuje się rozwiązań , które mają bardzo duża moc trzeba wybrać komputery stacjonarne, natomiast jeżeli jest możliwość pozwolić sobie na wydanie bardzo dużej ilości mamony kosztem niewiele mniejszych możliwości to mającym większej ilości pomysłem jest wybranie laptopa. Przynajmniej będzie możliwość go gdzieś przenieść. Natomiast jeżeli wielkość nie ma znaczenia natomiast a priorytetem jest moc i możliwości to wybór stacjonarki to mający najwięcej sensu pomysł. Jeżeli chodzi o laptopy to również mają swoje wady poza ceną, oraz również brak możliwości łatwej naprawy. Jednak aktualnie w większości przypadków dużo lepiej sprawdzają się najnowsze laptopy średniej jakości. Ważne jest dodatkowo, aby wybierać sprawdzonych wytwórców sprzętu..