Home › Leasing ranking
21 Apr 2017

Leasing ranking

Kiedy posiadamy własną firmę powinieneś rozważyć kupno auta firmowego . Auto służbowe pozwoli nam odciążyć nasz prywatny pojazd ale także zaliczyć w kosztach opłaty jego użytkowania. Zakup auta firmowego możesz sfinansować kredytem.

Pożyczka na samochód służbowy pozwoli nam rozłożyć kosztów zakupu w nieobciążające raty comiesięczne. Każdy przedsiębiorca pragnący zakupić samochód służbowy finansowany z pożyczki, w pierwszej kolejności powinien zdecydować, jaki samochód go interesuje. Od typu samochodu bowiem zależy rata naszego kredytu. Następny krok to wybór banku, w jakim zwrócimy się o pożyczkę.

Warto porównać kilka ofert i wybrać dla siebie najkorzystniejszą .

Uprzedzając wizytę dla banku należy zgromadzić wszelkie dokumenty księgowe potrzebne do kredytu.

Jako formę finansowanie zakupu samochodu służbowego możemy wybrać pożyczkę na samochód firmowy bądź kredyt obrotowy bez precyzowania konkretnego celu zakupu.

Każdy z nich ma swoje korzyści i wady . Kredyt na samochód jest zazwyczaj niżej oprocentowany, jednak pamiętać musisz, że w dokumentach auta, jako prawny właściciel będzie widniał bank i odsprzedaż przed spłatą kredytu nie będzie możliwe. Kredyt obrotowy jest droższy, jednak daje swobodną możliwość operowania środkami pieniężnym a także pojazdem kupionym za nie. Niezależnie od tego, który kredyt zaciągniemy w banku po zakupie samochodu firmowego możemy pozwolić sobie na zaliczanie do kosztów uzyskania przychodu koszty z nim związane. Kupując auto na kredyt, za koszty podatkowe zaliczyć możesz: prowizja od pożyczki, opłaty związane z finansowaniem kredytu jak również odpisy amortyzacyjne..