Home › Małe miasto a może wioska?
24 Apr 2017

Małe miasto a może wioska?

Wiadomo, że nasz kraj, jakim jest Polska jest pełny atrakcji i nieodkrytych terenów. Ludzie częstokroć głowią na jakim obszarze te miejsca wynajdywać. Jedni twierdzą, że nigdzie indziej nie znajdą takiego spokoju jak na wsi, a inni, że miasto, które tętni życiem daje im niesamowitego kopniaka do pracy. Cóż, jak można zauważyć opinie są podzielone. Nic dziwnego, bowiem upodobania społeczeństwa są tak kolorowe jako wiosenny ogródek. Wieś posiada sporo swoich zalet a mianowicie: malutki ruch na drodze, dzięki czemu można spokojnie spacerować, cisza i spokój dają czas na odnowienie sił, nasze płuca także mają możliwość odetchnąć, gdyż jest korzystniejszej jakości powietrze, możliwość posiadania zwierzęcia, możliwość posiadania swojego ogrodu, pola uprawnego. oszczędność pieniędzy. Jak widać - zalet jest dużo, aczkolwiek trzeba zapoznać się także z wadami: malutko możliwości, brak miejsc, gdzie można się wybrać ze znajomymi, szkodliwe maszyny rolnicze, każdy każdego zna. Wszystko posiada swoje wady i zalety.

Też nie należy się kierować tym, co ktoś inny powiedział, ale najlepiej wypróbować na własnej skórze.

Jeśli mamy już zalety i wady mieszkania na wsi, to trzeba poczynić to samo z miastem. Spójrzmy: jest więcej sklepów, gdzie dotrzesz nawet pieszo, nie ma kłopotów z komunikacją, dużo możliwości, restauracje, bary, puby, więcej atrakcji, znacząca anonimowość. Przejdźmy do wad: gorszej jakości powietrze, spory ruch, wrzawa oraz gwar, mała ilość zwierząt, mało zieleni. Może zdarzyć się tak, że niektóre z wymienionych opcji ktoś zaklasyfikuje do całkiem odrębnej grupy albo odwrotnie. Ludzie mają swoje zainteresowania. Jedni lubią to, a drudzy coś innego. Przez to, na świecie rozwija się tak dużo różnorodnych obiektów, świat nie jest monotonny. INFORMACJA! Najdrobniejszą wsią w Polsce jest usytuowany na Dolnym Śląsku. Prawdopodobnie mieszkają tam zaledwie dwie osoby.

Nie ulega wątpliwości, że największym miastem jest Warszawa, a następnymi po niej są Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań. Zadecyduj mieszkać tam, gdzie ty czujesz się najlepiej, a wówczas z pewnością będziesz szczęśliwy!.


<< Poprzedni
Następny >>