Home › Siła owoców acai - zobacz o tym najlepszym środku na odchudzanie
25 Apr 2017

Siła owoców acai - zobacz o tym najlepszym środku na odchudzanie

Suplementy acai są w ostatnim czasie hitem przyspieszającym redukcje wagi. Te małe owoce najczęściej w naszym kraju można kupić w postaci tabletek z zawartością owoców, albo soku. Nie każdy zna zasadnicze zalety tych owoców, występujących jedynie na płodnych glebach Amazonii.

A przecież rodowici mieszkańcy tamtego miejsca Ameryki Południowej wykorzystywali je już w XIX wieku, głównie w chorobach żołądkowych, czy też problemach skórnych. Jagody acai są źródłem elementów odżywczych, które bywają niezastąpione dla prawidłowego działania organizmu. Z pominięciem antyoksydantów z działaniami przeciwutleniającymi, wpływającymi na ograniczanie ryzyka rozwoju takich chorób jak cukrzyca, jaskra, opryszczka, spadek odporności czy dolegliwości układu sercowo-naczyniowego, rak, w swoim składzie mają 18 aminokwasów.

Owoce te i kwasy omega w nich się znajdujące wzmagają działanie mózgu, wzmagają koncentrację, mają również znaczenie dla kondycji włosów, skóry i paznokci.

Jagody to ogromne złoże witamin z grupy A, B i C które mają znaczenie w wielu procesach toczących się w naszym organizmie. Wreszcie owoce acai odgrywają rolę w odchudzaniu.

Oczywiście osiągniecie określonego celu nie będzie realne bez wprowadzenia odpowiedniego odżywiania i aktywności.

Niemniej dzięki zawartości błonnika, a w łączonych suplementach także chromu, kofeiny z owocami acai odchudzanie może być prostsze. Wokół jagód Acai narasta mnóstwo opowieści. Warto zaznaczyć, że same jagody nie doprowadzą do utraty masy ciała, czy też nie wyleczą wymienianych chorób, czy nowotworów. Mają za cel wspomagać powyższe procesy..