HomeArchives › May 2017

May 2017

05 May 2017

Szybka pożyczka bez bik i zaświadczeń

W ostatnich postach omawialiśmy najważniejsze elementy  projektów domów, na jakie powinno się zwrócić uwagę podczas ich wybierania, a w poprzednim artykule rozważaliśmy, jakiego rodzaju biuro architektoniczne jest wyjątkowo warte  zaufania i w jakim warto zamówić swój projekt.

Dziś przypatrzymy się projektom od odrobinę innej strony – to naturalne, że dom musi spełniać zwłaszcza najważniejszą rolę – dawać bezpieczeństwo.

To oczywista sprawa, lecz czy nie omijamy tej sprawy zajmując się drobiazgami i planując w szczegółach jedynie  widoczne aspekty naszej posiadłości? Na etapie wyboru projektów domu warto zwrócić uwagę na aspekty wpływające najbardziej na to, że budynek okaże się bezpieczny i właściwie ochraniany.
Głównym elementem wiążącym się z poczuciem bezpieczeństwa domu, jak powie każdy ekspert, jest ilość drzwi  do domu. Im mamy ich więcej, tym mniej bezpieczny dom.

Wejścia to naturalnie nie tylko drzwi – to też dobudowane garaże, taras, balkon.

W miarę bezpieczne domy to te z dwojgiem drzwi, ale gdy ich ilość sięga przykładowo 3 lub 5, to zdecydowanie trudniej jest go chronić. Również usytuowanie wejściowych drzwi ma znaczenie – lepiej, gdy znajdują się one w przestrzeni, jaka wodoczna jest z wnętrza budynku, a nie w martwym punkcie. Następna sprawa to okna – liczy się ich położenie jak i wielkość. Dobrze byłoby, jeśli by mieściły się one na wysokości 170 centymetrów od ziemi, piwniczne okienka, jakie umieszczone są nisko, muszą być niewielkich wymiarów – gdy nie uznajemy krat, to któryś z ich wymiarów nie może przekraczać 30 cm.  Mnóstwo przypadków kradzieży to przede wszystkim te przez wyłazy oraz okna dachowe – te najczęściej posiadają nie do końca bezpieczne zamki. Podsumowując powyższe rozważania, należy również dopowiedzieć, że ciężko ochronić budynek o zróżnicowanych  kształtach, wielu wykuszach, niż budynek o prostej bryle, nawet tej samej powierzchni, a posiadający typowy kształt prostokątny..


Zobacz:
Które zwierzę domowe jest najlepsze dla rodziny?
Jakie suplementy na powstrzymanie wypadania włosów
Zalety nauki przez internet