Kurs masażu tkanek głębokich – dlaczego warto go zrobić?

Masaż tkanek głębokich (skrót: MTG) to masaż leczniczy, skierowany zarówno, jak wskazuje nazwa, na tkanki głębsze, ale również na tkanki powierzchowne. To zależy od potrzeb klienta. Dlaczego warto zrobić kurs masażu tkanek głębokich?

Jak wygląda masaż tkanek głębokich?

W masażu tkanek głębokich możemy wyróżnić etapy:
– praca przedramieniem,
– praca łokciem,
– praca paliczkami,
– praca opuszkami palców,
– praca nasadą ręki.

Należy pamiętać o tym, że masaż tkanek głębokich to nie tylko nauka na pamięć techniki czy sekwencji. Z masowaną osobą trzeba współpracować, zmienić tok myślenia, by wpłynąć na organizm pacjenta. Nie ma jednego schematu wykonywania masażu.

Zmiana sposobu myślenia

Na kursie MTG nauczymy się nie tylko techniki masażu, ale również zmiany w naszym myśleniu. Do każdej osoby, którą masujemy, warto jest podejść indywidualnie – wysłuchać zarówno tego, co mówi, jak i tego, co mówi jej ciało. Pacjent to nie tylko odbiorca, ale również uczestnik masażu – aktywny (gdy ma np. poruszyć kończyną) bądź bierny. O tym trzeba pamiętać, a to duża lekcja, którą można wynieść z kursu, na którym poznajemy masaż tkanek głębokich (https://www.movuto.pl/masaz-tkanek-glebokich).

Gdy nauczymy się techniki masażu tkanek głębokich, będziemy mogli go modyfikować i stworzyć naszą własną wersję. Warto mieć wiedzę teoretyczną, ale to praktyka czyni mistrza. Masaż tkanek głębokich to sposób na leczenie pacjentów z bólami stawów, mięśni czy z nawracającymi kontuzjami, więc będzie można też komuś pomóc i ułatwić poruszanie się.