Czy szkolenia dla fizjoterapeutów mają sens?

Istnieje tak samo wielu zwolenników szkoleń, jak ich przeciwników. Kursy i szkolenia są bardzo ciekawą opcją powiększania kwalifikacji, dlatego też korzysta z nich mnóstwo osób. Są jednak tacy, którzy uważają, że jedynie normalny tok kształcenia (szkoła średnia i studia) pozwalają na nabycie konkretnych umiejętności.

Szkolenie czy studia podyplomowe?
Szkolenia i kursy dla fizjoterapeutów (sprawdź tutaj) ciężko porównać ze studiami w jakichkolwiek kryteriach – to zupełnie inna forma. Podczas kształcenia akademickiego przyswaja się ogromną ilość wiedzy włącznie z wykonywaniem ćwiczeń praktycznych. Szkolenie, chociażby z uwagi na to, że trwa dużo krócej, nie zapewni aż takiej ilości wiedzy. Jego rola jednak uwzględnia wyuczenie konkretnej kwalifikacji bądź wprowadzenie kogoś do branży w mniej lub bardziej zaawansowany sposób.

Prawdziwi specjaliści
Nie trzeba się łudzić, że podejmując kilkutygodniowy kurs fizjoterapii da się od razu zostać specjalistą i podjąć pracę na takim stanowisku. Jest to jednak dobry wstęp do funkcjonowania w branży. Jeśli natomiast szkoleniem zainteresowana jest osoba po studiach, jej celem może być odświeżenie wiedzy (przeważnie w jakiejś dziedzinie) lub rozszerzenie jej na nowe kategorie.