Orteza na kciuk to świetna pomoc przy zwichnięciach

Ręce to niesamowicie ważne części ciała, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Natomiast w przypadku różnych urazów dobrze jest od razu sięgnąć po profesjonalną pomoc, dzięki czemu będzie pewność, że dłoń ze wszystkimi palcami będzie w stu procentach sprawna. Dobrze jest zatem używać między innymi ortezy na rękę, która może pomóc przy niektórych zwichnięciach czy urazach dłoni. Warto zatem wiedzieć, jak wybrać ortezę na rękę i na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru.

Czemu należy stosować ortezy na kciuk?

Orteza na kciuk pozwoli przede wszystkim zapobiec różnym dalszym powikłaniom, które mogą zdarzyć się przy zwichnięciu czy nawet podczas nadciągnięcia dłoni i palców. Warto dodać, że ortezy są dostosowane tak, aby można było je dobrać w zależności do konkretnego urazu, przez co przyspiesza się leczenie dłoni. Co ważne, to tego rodzaju ortezy są łatwe w użyciu, co sprawia, że z ich założeniem może sobie poradzić także dziecko. Dobrze jest wspomnieć, że tego rodzaju zabezpieczenie zwichniętego palca warto wybrać po konsultacji z ortopedą, przez co będzie pewność, że dany model ortezy idealnie będzie pasował do konkretnego problemu.

Jak wybrać odpowiednią ortezę na kciuk?

Przede wszystkim dobrze jest, aby orteza na kciuk była dopasowana pod względem:

  • stabilności,
  • wyprofilowania,
  • urazu,
  • rozmiaru,
  • zapinania.

Warto wspomnieć, że ortezy są dostosowane zarówno do przewlekłych urazów, jak i takich, które można nabyć w przy różnych wypadkach w codziennym życiu. Dobrze jest mieć wówczas tak dobraną ortezę, która pozwoli jak najszybciej wrócić do pełni sprawności. Ważne jest również to, by orteza była zapinania zgodnie z instrukcją i zaleceniami lekarza, przez co jest pewność, że będzie ona działać w stu procentach. Ważnym czynnikiem jest rozmiar ortezy, który powinien być dopasowany do dłoni, co sprawia, że orteza nie będzie przeszkadzać przy codziennych czynnościach i nie będzie trzeba jej poprawiać – https://www.orteo.pl/orteza-stabilizujaca-nadgarstek-i-kciuk-brace-id.orteza na kciuk

Jak dbać o ortezę?

Podczas noszenia ortezy na kciuk dobrze jest stosować się do zaleceń lekarskich, dzięki czemu będzie pewność, że nic nie stanie się z materiałem. Warto zatem unikać intensywnego deszczu oraz kąpieli w morzu. Dobrze jest też pamiętać o tym, by w miarę możliwości kciuk po zdejmowaniu lub poprawianiu ortezy podczas porannej i wieczornej pielęgnacji był dokładnie umyty, przez co nie będzie on narażony na dodatkowe komplikacje zdrowotne. Zaleca się także to, by nie odklejać zbyt często pasków, które podtrzymują ortezę, co sprawi, że rzepy będą świetnie przymocowane do ortezy. W przypadku zabrudzenia ortezy warto ją delikatnie przemyć nawet zwilżoną ściereczką czy gąbęczką.

Dobrze jest pamiętać, że orteza na kciuk powinna być na tyle lekka, aby nie obciążała ona dodatkowo dłoni. Warto wybrać taki model ortezy, który będzie idealnie dopasowany do danego urazu, przez co pomoże ona szybciej wrócić do pełnej sprawności dłoni. Co ważne, to ortezy na kciuk są dostępne zarówno dla prawej, jak i dla lewej dłoni. Co ważne, to tego rodzaju pomoc w przypadku złamań czy zwichnięć pozwala także na to, by kość mogła się bezpiecznie zrosnąć, przez co da się uniknąć operacji chirurgicznej.