Rotor rehabilitacyjny — wszystko, co musisz o nim wiedzieć

rotor rehabilitacyjny

Jak wiadomo, nigdy nie przewidzimy, co może wydarzyć się w naszym życiu. Niestety coraz częściej możemy spotkać się z różnego rodzaju chorobami bądź też urazami kończyn. Rehabilitacja tych miejsc w wielu przypadkach wymaga zastosowania specjalnych urządzeń, które umożliwią nam szybki powrót do zdrowia oraz zminimalizowanie ryzyka nawrotu objawów. Do czego służy rotor rehabilitacyjny? Kto może go używać? Czy to urządzenie jest bezpieczne? 

Do czego służy rotor rehabilitacyjny?

Rotor rehabilitacyjny to jedno z najczęściej stosowanych urządzeń podczas trwania rekonwalescencji. Maszyna wyposażona w dwa pedały może być wykorzystywana zarówno do ćwiczeń z udziałem rąk, jak i zastępować tradycyjny rower. Jest ona niezwykle prosta w obsłudze, a co za tym idzie w 100% bezpieczna. Więcej informacji znajdziesz na – https://megamedic.pl/rotory-rehabilitacyjne.

Czy rotor zmieści się w każdym pomieszczeniu? 

Ze względu na niewielkie gabaryty, urządzenie, jakim jest rotor rehabilitacyjny, zmieści się w niemalże każdym pomieszczeniu. Jego umiejscowienie powinno być dostosowane do naszych potrzeb, gdyż może ono znacząco wpłynąć na komfort użytkowania. Ponadto większość rowerów rehabilitacyjnych posiada antypoślizgowy spód, dzięki czemu może znaleźć się na niemalże każdym równym podłożu. rotor rehabilitacyjny

Kiedy warto stosować rotor rehabilitacyjny? 

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, kiedy oraz kto może korzystać z rotora rehabilitacyjnego. Jednakże osobami, którym najczęściej zaleca się wykonywanie ćwiczeń przy użyciu owej maszyny, są:

  • Osoby chorujące na zanik mięśni
  • Chorujący na niedowłady
  • Osoby z otyłością
  • Osoby po udarze.

Regularne stosowanie rotora rehabilitacyjnego korzystnie wpłynie na proces przywracania czucia w kończynach. Poza tym jest on świetnym rozwiązaniem dla osób otyłych, które nie mogą wykonywać tradycyjnych ćwiczeń. Wówczas rotor pomoże stopniowo przyzwyczaić organizm do wysiłku oraz początkowo zastąpi trening cardio.

Podsumowanie 

Rehabilitacja z wykorzystaniem rotora jest skuteczna, przyjemna oraz wygodna, gdyż do jej wykonania nie musimy wychodzić z domu. Należy jednak pamiętać, iż przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań z maszyną powinniśmy skonsultować swoją decyzję z lekarzem.